Logo
Wydrukuj tę stronę

XI Zamojskie Dyktando rozstrzygnięte

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

„Marika, z zawodu wuefistka, z zamiłowania globtroterka, w legginsach z lycry i nie byle jakim smartfonem w ręku, w końcu dociera do lodospadu w Tatrach Zachodnich.(…)” – tym zdaniem rozpoczął się 4 lutego finał XI Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Uczelnię Państwową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

W I etapie konkursu udział wzięło blisko 500 uczniów szkół ponadpodstawowych i ósmych klas szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowało się 51 osób.

Podczas ogłoszenia wyników do finalistów zebranych w auli Uczelni zwrócili się: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski i dyrektor II LO Beata Chmura.

- Cieszę się, że ten konkurs, jak również inne organizowane przez naszą Uczelnię spotykają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. To bardzo dobrze świadczy o uczniach, którzy chcą jak najlepiej wypaść w oczach swoich nauczycieli i mentorów, a także o nauczycielach, którzy chcą poświęcić swój czas, by uczniów przygotować. Pokazuje to, że dla jednych i drugich ważna jest przyszłość młodzieży i nas wszystkich. Najważniejsze to wzbudzić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy – mówił dr hab. Andrzej Samborski.

- Ortografia jest potrzebna, mimo, że niektórzy mówią, że już niekoniecznie. Świadczy ona o wykształceniu człowieka, o tym, jakim posługuje się językiem. To dyktando zostało stworzone specjalnie przez polonistów II LO dla was, żeby odpowiadało waszemu postrzeganiu świata. Gratuluję wam wysokich umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim – mówiła dyrektor Beata Chmura.

Zwyciężczynią XI Zamojskiego Dyktanda została Lidia Gozdecka z I LO w Biłgoraju, która w nagrodę otrzymała smartfon. Drugie miejsce zajął Jakub Trybalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, a trzecie Maria Bojarczuk z III LO w Zamościu.

- Czytam dużo książek, a jeżeli dużo się czyta, to nie trzeba często zaglądać do słownika. W tym dyktandzie trochę problemów sprawiły mi zapożyczenia z języka angielskiego. Poradziłam sobie z „globtroterką”, ale nie miałam pojęcia jak napisać „lajki” – powiedziała po ogłoszeniu wyników zwyciężczyni konkursu.

W najlepszej „dziesiątce” finału XI Zamojskiego Dyktanda znaleźli się także:
4. Agata Dudek – I LO w Biłgoraju
5. Emilia Mokrzycka – I LO w Biłgoraju
6. Otylia Kobielarz – I LO w Biłgoraju
7. Oliwia Adamczuk – Zespół Szkół w Grabowcu
8. Julia Czapka – I LO w Biłgoraju
9. Klaudia Dargiel – I LO w Biłgoraju
10. Natalia Jarząbek – I LO w Biłgoraju.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl