Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamojskie szkoły w rankingu "Perspektyw"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking liceów i techników. Jak wypadły w nim szkoły z naszego regionu?

Najwyżej sklasyfikowane jest I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu – 61. w kraju i 3. w województwie lubelskim. Kolejne sklasyfikowane liceum z naszego regionu to I LO im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie – 385. w kraju i 21. w województwie lubelskim. Następnymi szkołami z regionu w rankingu są: I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu - 388. w kraju i 23. w województwie, III LO im. C.K. Norwida w Zamościu – 446. w kraju i 27. w województwie; I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie – 450 w kraju i 28 w województwie; I LO im. ONZ w Biłgoraju – 475. w kraju i 30. w województwie; LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim – 538. w kraju i 34. w województwie; LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim – 634. w kraju i 38. w województwie; II LO im. Józefa Dechnika przy ZSBiO w Biłgoraju – 691. w kraju i 39. w województwie; II LO im. C.K. Norwida – 1000+ w kraju i 56. w województwie; II LO w Hrubieszowie (przy ZS Nr 3 im. T. Kościuszki) 1000+w kraju i 58. w województwie; II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu – 1000+ w kraju i 59. w województwie; LO im. Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie – 1000+ w kraju i 65. w województwie.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Wśród techników najwyżej spośród szkół z naszego regionu zostały sklasyfikowane: Technikum Ochrony Środowiska w ZSDiOŚ w Zwierzyńcu – 112. w kraju i 7. w województwie; Technikum Leśne (Zespół Szkół Leśnych) w Biłgoraju – 123. w kraju i 8. w województwie oraz Technikum Budowlane w ZSBiO w Biłgoraju – 237. w kraju i 18. w województwie. Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Technikum Mechaniczno-Elektryczne RCEZ w Biłgoraju – 306. w kraju i 21. w województwie; Technikum Nr 1 w Zamościu ( „Ekonomik”) – 500+ w kraju i 27. w województwie; Technikum Nr 2 w Zamościu („Mechanik”) – 500+ w kraju i 30. w województwie; Technikum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. M. Rataja) – 500+ w kraju i 32. w województwie; Technikum Zawodowe im. W. Witosa w Janowie Lubelskim – 500+ w kraju i 33. w województwie; Technikum Nr 4 w Zamościu ( Budowlanka”) – 500+ w kraju i 37. w województwie; Technikum Nr 3 w Zamościu („Elektryk”) – 500+ w kraju i 46. w województwie; Technikum Nr 2 w Krasnymstawie (ZSP Nr 2) – 500+ w kraju i 58. w województwie.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl