Reklama
Reklama

Goście ze Schwäbisch – Hall w „Siódemce”

zdjęcia: Waldemar Orzechowski zdjęcia: Waldemar Orzechowski

Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu uczestniczy w międzynarodowym projekcie BEACON. Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń związanych z działaniami na rzecz klimatu pomiędzy europejskimi krajami, takimi jak Polska, Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia i Grecja. Trzy zamojskie Szkoły Podstawowe - nr 2, 6 i 7 podjęły się współpracy ze szkołami w niemieckim mieście partnerskim Schwäbisch – Hall.

W związku z inauguracją projektu 22 listopada „Siódemkę” odwiedzili nauczyciele z niemieckiej szkoły. Goście ze Schwäbisch – Hall byli zainteresowani działaniami zamojskiej szkoły, oglądali jej wyposażenie, poznali najważniejsze osiągnięcia. Odwiedzili też kilka sal lekcyjnych, w tym pracownię biologiczną, w której stworzono tzw. „zielony kącik”. O rośliny znajdujące się w tym miejscu dbają uczniowie.

Po zwiedzeniu szkoły goście obejrzeli krótką prezentację dotyczącą cyklicznych działań ekologicznych podejmowanych przez uczniów. W pracę nad projektem zaangażowane są uczennice, które utworzyły grupę „Klimatyczna Siódemka”. Są to: Karolina Wójcik, Izabela Mikulska, Amelia Drzewicka, Monika Sokołowska, Magdalena Kowalewska z klasy 8 a oraz Agata Bratkowska i Klaudia Kuczeruk z klasy 7 b. Dziewczęta bardzo aktywnie pracują. Wykonały już plakaty na temat szkodliwości plastiku oraz korzyści wynikających ze stosowania szklanych opakowań. Wykonały zawieszki przypominające o oszczędzaniu wody i energii. Zachęciły uczniów do oszczędzania papieru poprzez zbiórkę niezapisanych do końca zeszytów i wykorzystania czystych kartek. Izabela Mikulska wykonała prezentację o zaletach ograniczania pokarmów mięsnych. Z tymi i wieloma innymi działaniami zostali zapoznani goszczący w szkole nauczyciele z Niemiec.

Współpraca w ramach projektu potrwa półtora roku. Oba miasta – Zamość i Schwäbisch – Hall są otwarte na wspólne pomysły, działania, wizje, dzięki którym małymi krokami można zatrzymać zmiany klimatyczne, coraz bardziej przez wszystkich odczuwane.

zdjęcia: Waldemar Orzechowski

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us