Reklama
Reklama

Uczniowie „Siódemki” tworzą kodeks

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W dniu 22.10.2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła debatę, której efektem będzie wspólnie wypracowany „Kodeks Pożądanych Zachowań w Szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VIII oraz dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Każdą klasę reprezentował 3-osobowy zespół. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej LSCDN-u w Zamościu.

Dyrektor szkoły, Alicja Dubel powitała wszystkich zebranych i naświetliła cel spotkania życząc owocnych obrad. Moderujący spotkanie pedagodzy szkolni: Małgorzata Mówińska i Jadwiga Beńko wyjaśniły czym jest debata, jaki jest jej cel i przypomniały najważniejsze przepisy prawne i reguły postępowania obowiązujące w życiu społecznym.

Podstawą pracy w grupach były opracowane w klasach zasady właściwego zachowania, wypracowane wspólnie z wychowawcami i rówieśnikami. Uczestnicy debaty ustalali te najistotniejsze, które powinny znaleźć się w „Kodeksie Pożądanych Zachowań”, wśród nich najczęściej powtarzały się: konieczność okazywania sobie szacunku i pomocy w potrzebie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, poszanowanie mienia szkoły, zasada punktualności. Swój wkład pracy w tworzenie dokumentu wnieśli również obecni na spotkaniu nauczyciele i zaproszeni rodzice.

Debata przebiegła w miłej i twórczej atmosferze. Dzięki temu już wkrótce cała społeczność szkoły zostanie zapoznana z opracowanym wspólnie kodeksem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us