W zamojskich szkołach są jeszcze miejsca

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Ogółem w zamojskich szkołach publicznych ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (tj. licea, szkoły branżowe, technika) pozostało 214 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i 209 dla absolwentów gimnazjów.

- „Rekrutacja przebiegła w naszych szkołach bardzo sprawnie. Mamy jeszcze ponad czterysta miejsc wolnych, więc spodziewam się, że uczniowie w systemie pod kategorią „niezakwalifikowani aktywni” znajdą również swoje miejsce do kontynuacji nauki. Niepokoi mnie małe zainteresowanie szkołami branżowymi, i jest to tendencja ogólnopolska, ale tutaj tylko systemowe zmiany mogą poprawić wynik rekrutacji”- podsumowuje rekrutację w Zamościu Małgorzata Bzówka, zastępca prezydenta miasta.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, do 26.07. trwa postępowanie uzupełniające. Komisje rekrutacyjne mają czas do 15.08. na zweryfikowanie złożonych wniosków. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 16.08. godz. 10:00. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych nastąpi 29.08. o godz. 15:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us