Reklama
Reklama

Nabór do szkół

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W Zamościu klasy VIII SP ukończy 627 uczniów, a klasy III gimnazjum – 695 uczniów. O przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych będą się starać również uczniowie spoza Zamościa. Urząd Miasta prognozuje, że będzie to 1000 absolwentów Szkół Podstawowych i 1200 absolwentów gimnazjów.

Jeśli chodzi o ilość klas pierwszych, to w szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych klas pierwszych będzie: LO-23 po szkole podstawowej i 25 po gimnazjum, w technikum: 21 po szkole podstawowej i 20 po gimnazjum, w szkołach branżowych: 5 po szkole podstawowej i 5 po gimnazjum. Przewiduje się, że najwięcej klas pierwszych będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. Ogółem ilość oddziałów i uczniów jest zbliżona do poziomu roku szkolnego 2010/2011.

Zasady rekrutacji określone są w Rozdziale 6 „Przyjmowanie do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek” ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U.2018.996 t.j.) Wnioski można złożyć do nie więcej niż trzech wybranych publicznych szkół.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us