Reklama

Drużyna Robonomika finalistą zawodów FIRST Tech Challenge Polska

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojska drużyna Robonomika została finalistą zawodów FIRST Tech Challenge (pierwszych w Polsce), które rozegrano 24 marca na hali Politechniki Lubelskiej. Organizatorem była drużyna Spice Gears z Kraśnika – pierwsza w Polsce drużyna robotyczna uczestnicząca, z sukcesami, w międzynarodowych konkursach organizacji FIRST. 

FIRST Tech Challenge to ogólnoświatowe rozgrywki wspierane przez NASA skierowane do uczniów w wieku od 13 do 18 lat. Konkurs polegał na zbudowaniu robota przystosowanego pod zmieniające się co roku zasady rozgrywki. Drużyny mały zaprojektować, zbudować, zaprogramować roboty i sterować nimi, aby mogły rywalizować w pojedynku z innymi robotami.

Podczas zawodów mecze trwają dwie i pół minuty, w trakcie których roboty wykonują punktowane zadania. W każdym meczu rywalizują ze sobą dwa sojusze (czerwony i niebieski), a zawody odbywają się w systemie pucharowym.

W tegorocznym konkursie rywalizowało 7 drużyn z województwa lubelskiego, wśród których znalazła się drużyna „Robonomik”, złożona z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu uczących się w zawodzie technik informatyk. Drużyna przeszła przez eliminacje oraz półfinały zawodów, dostając się do finału, gdzie musiała uznać wyższość zwycięskiego sojuszu.

Oprócz awansu do finału rozgrywek, projekt robota wykonanego przez drużynę Robonomika, został także nagrody nagrodą „Design Award” za najlepszy projekt konstrukcji robota.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us