Reklama
Reklama

"Młodzież Zapobiega Pożarom" - publikujemy wyniki powiatowego etapu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Rozstrzygnięto eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Miłosz Kisieliński, Mateusz Brodziak i Marcin Malec będą reprezentowali powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w dniu 25 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

Do turnieju przystąpiło 26 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału - eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dość trudne pytania.

Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – uczniowie klasy I-VI szkół podstawowych
1. Miłosz Kisieliński – SP w Łabuniach
2. Eryk Sałamacha - SP w Dębowcu
3. Karol Pieczykolan - SP w Wierzbie
II GRUPA – uczniowie klasy VII, VII i klasy III gimnazjum
1. Mateusz Brodziak - ZS w Krasnobrodzie
2. Gabriela Chlebowska – Gimnazjum w Starym Zamościu
3. Natalia Walas – SP w Tworyczowie
III GRUPA – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1. Marcin Malec – III LO w Zamościu
2. Jakub Paszko – CSzM w Zamościu
3. Mateusz Gromek – LO w Krasnobrodzie

- Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego w szczególności: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Zwycięzcy miejsc I-III w nagrodę otrzymali deskorolki elektryczne, głośniki przenośne, słuchawki. Dla pozostałych uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów przewidziano maskotki strażackie. Fundatorami nagród rzeczowych byli: Komendant Główny PSP, Starostwo Powiatowe w Zamościu. Poczęstunek, dyplomy i drobne upominki w postaci maskotek strażackich ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us