Reklama

Zamojski licealista w finale Olimpiady Języka Łacińskiego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Krystian Petz, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Zamościu, został finalistą XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Łacińskiego.

Zainteresowanie kulturą antyczną oraz zawiłościami języka łacińskiego i tajnikami sztuki translatorskiej, a także wytrwała praca zapewniły Krystianowi sukces podczas finałowych zawodów, które odbyły się w Katedrze Filologii Klasycznej KUL.

Inspiratorką pasji ucznia oraz jego przewodniczką po starożytności była Mirosława Podhajny, która od lat realizuje autorski program języka łacińskiego w I LO oraz prowadzi Koło klasyczne. Niemal co rok jej wychowankowie odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Języka Łacińskiego. Co zasługuje na szczególne podkreślenie, uczniowie ci muszą konkurować z uczniami prywatnych liceów klasycznych, w których język łaciński wykładany jest w dużo większym wymiarze godzin.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us