Reklama

O Zamościu po angielsku w Elektryku

foto: Wiktor Żołnierczuk, materiał nadesłany foto: Wiktor Żołnierczuk, materiał nadesłany

Malwina Nawrocka, Agata Krawczyk oraz Gabriela Skawińska ze Szkoły Podstawowej w Sułowie zwyciężyły w szóstej edycji turnieju szkół podstawowych i gimnazjów "Zamość – the Ideal Town". Konkurs odbył się w ostatni piątek (8 marca).

Konkurs wiedzy o Zamościu w języku angielskim organizują nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Elektryk”. Przedsięwzięcie objął patronatem prezydent Zamościa.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 72 uczniów z 24 szkół z Zamościa i okolic. Najwięcej punktów w rywalizacji zdobyła drużyna z Sułowa, której opiekunem była pani Teresa Krukowska-Dziewa, drugie miejsce zajęli: Bartosz Oleszek, Zofia Iwaniec oraz Filip Szlingiert ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu (opiekun: pani Maria Prażak), trzecie, zespół w składzie: Patryk Świderek, Emilia Fedczyszyn i Wiktoria Palak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun: pan Piotr Szumilak).

W uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych uczestniczyli, oprócz dyrektora „Elektryka”, pani Ewy Bakun, przedstawiciele instytucji, które pomagają w organizacji turnieju: pani Małgorzata Bzówka zastępca prezydenta Miasta Zamość, pani Agnieszka Kowal dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zamość oraz pan Mateusz Ferens dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Atrakcyjne nagrody dla uczniów przekazał również Roztoczański Park Narodowy oraz zamojskie Zoo.

Celem konkursu „Zamość the Ideal Town” jest głównie poszerzanie wiedzy o historii i atrakcjach turystycznych naszego miasta, zwanego także „Perłą Renesansu”. Tegoroczna edycja obejmowała również informacje na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego, który obchodzi w tym roku 45-lecie powstania. Materiały konkursowe są w języku angielskim, dlatego przygotowując się do udziału w rywalizacji, uczniowie osiągają drugi, równie ważny cel – doskonalenie umiejętności posługiwania się tym językiem.

Foto: Wiktor Żołnierczuk

1 komentarz

  • Aga
    Aga poniedziałek, 11 marzec 2019 23:29 Link do komentarza

    Korekta - II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu (a nie SP nr 2)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us