Reklama
Reklama

O "mowie nienawiści" w zamojskich szkołach?

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Radni Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej zwrócili się do prezydenta miasta o przeprowadzenie w zamojskich szkołach lekcji dla uczniów na temat: "Jak reagować i w jaki sposób przeciwdziałać mowie nienawiści". Wniosek napisali w związku z tragicznym wydarzeniem, jakie miało miejsce w Gdańsku, gdzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zamordowany prezydent Gdańska.

"Takie lekcje w naszej ocenie przyczynią się do zahamowania negatywnych emocji i uświadomią młodym ludziom, że język złych emocji wcześniej czy później przeradza się w złe czyny. Ponadto należy nauczyć młodzież jak wyrażać swoje stanowisko, nie obrażając przy tym osób o odmiennych poglądach. Uczenie „cywilizowanej” debaty, gdzie język siły argumentów, a nie argument siły, bądź braku poszanowania poglądów drugiej strony, jest aktualnie jednym z wyzwań, jakie stoją przed nauczycielami w stosunku do młodego pokolenia Polaków. Dlatego też uważamy, że naszym obowiązkiem jest zwrócenie uwagi na ten problem. Liczymy na zrozumienie i przychylenie się do naszego wniosku Pana Prezydenta, oraz poparcie go przez całą Radę Miasta Zamość" - napisali we wniosku radni.

1 komentarz

  • Jasmine
    Jasmine czwartek, 24 styczeń 2019 12:02 Link do komentarza

    Może nich radni KO dadzą przykład swoim postępowaniem. Wiadomo: verba docent, exempla trahunt. Może nie zwalajmy wszystkiego na nauczycieli.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us