Reklama

"Trójka" wyróżniona za inicjatywę DBI

W ramach DBI zorganizowano wiele ciekawych akcji, foto: materiał nadesłany W ramach DBI zorganizowano wiele ciekawych akcji, foto: materiał nadesłany

Zespół Szkół nr 3 w Zamościu otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę lokalną zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2017. W ponad 100 państwach na całym świecie, przez cały miesiąc luty podejmowane były inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez młodych użytkowników.

W obchody DBI w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu zaangażowała się cała społeczność szkolna? uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele. Zorganizowanych zostało wiele ciekawych akcji m.in. spotkanie z  przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji oraz psychologiem z Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali warsztaty dla uczniów "Dbaj o fejs i nie hejtuj w necie" oraz debatę SU ?W internecie jesteśmy zawsze bezpieczni". Podsumowaniem wszystkich akcji podjętych w szkole był happening ? flash mob. 

W całej Polsce zgłoszonych zostało 1949 inicjatyw, lokalni organizatorzy DBI przysłali blisko 600 sprawozdań ze zrealizowanych inicjatyw biorąc tym samym udział w  konkursie na najciekawszą inicjatywę lokalną na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Honorowy patronat nad całą akcją objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zamojska ?trójka? otrzymała wyróżnienie i znalazła się wśród 10 placówek z całego kraju, które zostały nagrodzone. Koordynatorem akcji była pani Jolanta Michalczuk, filmowanie i montaż Łukasz Łyś.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us