Logo
Wydrukuj tę stronę

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania w "Siódemce" [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojska „Siódemka” uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji było pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Wiele grup działających np. na portalu Facebook, pasjonujących się kodowaniem zachęcało do organizowania akcji w ramach Tygodnia Kodowana, a tym samym wzięcia udziału w międzynarodowym wyścigu o pierwsze miejsce w ilości zgłoszonych wydarzeń.

Szkoła Podstawowa nr 7 również aktywnie wzięła udział w CodeWeek. Na początku zarejestrowano wydarzenia na stronie www.codeweek.eu, a później przez cały tydzień odbywały się zajęcia wykorzystujące najnowsze technologie informacyjno – komunikacyjne.

Najmłodsi uczniowie chętnie pracowali nad zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli. Dużo frajdy sprawiło im rysowanie tras dla Ozobotów. Wystarczyły 4 kolorowe flamastry, by zaprogramować małego robocika i wytyczać mu ścieżki za pomocą tabletów.

Nie zabrakło też budowli z klocków LEGO WeDo. Dzieci za pomocą kreatywnych klocków tworzyły przestrzenne roboty, które poruszały się dzięki napisanym poleceniom. Podczas gry planszowej „Scottie Go!” sterowały małym ludzikiem - kosmitą, ucząc się programowania za pomocą klocków - bloków. Klocki w grze służą do pisania komend, które wykonuje „Scottie”. Mają też zdefiniowane zadania: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje.

Kodowanie uczy kreatywności, ciekawości, logicznego i kreatywnego myślenia, buduje przyszłość dzieci i przygotowuje je do aktywnego udziału w życiu. Podczas zajęć z kodowania dzieci uświadamiają sobie, że z programowaniem spotykają się w codziennym życiu. Wykorzystanie w zabawie i nauce szyfrów, kodów obrazkowych, planowanie działań z ich zastosowaniem to naprawdę świetny sposób na zbliżenie się do cyfrowego świata.

Za zaangażowanie i sumienną pracę szkoła otrzymała certyfikat.

kodowanie sp7 (1).jpg kodowanie sp7 (10).jpg kodowanie sp7 (12).jpg

kodowanie sp7 (13).jpg kodowanie sp7 (14).jpg kodowanie sp7 (15).jpg

kodowanie sp7 (16).jpg kodowanie sp7 (17).jpg kodowanie sp7 (18).jpg

kodowanie sp7 (19).jpg kodowanie sp7 (2).jpg kodowanie sp7 (20).jpg

kodowanie sp7 (21).jpg kodowanie sp7 (24).jpg kodowanie sp7 (25).jpg

kodowanie sp7 (26).jpg kodowanie sp7 (3).jpg kodowanie sp7 (4).jpg

kodowanie sp7 (5).jpg kodowanie sp7 (9).jpg


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl