Reklama
Reklama

Przedstawiciele Uniwersytetu Padewskiego w PWSZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W czwartek, 8 listopada, gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu był prof. Stefano De Marchi, wykładowca matematyki Uniwersytetu Padewskiego.

Prof. De Marchi spotkał się z władzami uczelni: rektorem prof. nadzw. dr. hab. Andrzejem Samborskim i kanclerzem Jerzym Kornilukiem oraz zwiedził laboratoria, które znajdują się w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym PWSZ. O ich funkcjonowaniu opowiedział prorektor prof. dr hab. Waldemar Martyn. Włoski wykładowca miał również okazję obejrzeć znajdującą się przed budynkiem Instytutu butelkę Kleina.

Prof. De Marchi towarzyszył były prezydent Zamościa Marcin Zamoyski, którego przodek Jan Zamoyski studiował w Padwie, a w 1563 r. został wybrany rektorem tamtejszej akademii.

Władze obecnego Uniwersytetu w Padwie są zainteresowane współpracą z zamojską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. W przyszłym roku podpisana zostanie umowa o współpracy, która obejmować będzie m.in. wymianę studentów i naukowców. Włoska uczelnia ma podpisane takie porozumienia z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.

W 2022 r. padewski uniwersytet obchodzić będzie 800-lecie istnienia. Współpraca z zamojską uczelnią będzie nawiązaniem do historycznych tradycji łączących Padwę i Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us