Reklama
Reklama

Uczniowie Ekonomika zajęli II miejsce w Lubelskiej Lidze Robotyki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Drugie miejsce zdobyła drużyna zamojskiego "Ekonomika" podczas Ligi Robotyki. Zawody odbyły się 28 października w lubelskiej hali MOSIR. Organizatorem zawodów była Spice Gears Team 5883 z Kraśnika - pierwsza w Polsce drużyna robotyczna uczestnicząca z sukcesami w międzynarodowych konkursach organizacji FIRST. 

W konkursie rywalizowało 8 drużyn z województwa lubelskiego, wśród nich znalazła się grupa „Robonomik”, złożona z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu uczących się w zawodzie technik informatyk.

Liga Robotyki to pierwszy w Polsce tego typu konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z województwa lubelskiego. Tegoroczna gra, pt. “Kosmiczna Przygoda”, nawiązywała tematycznie do zagadnień związanych z przestrzenią kosmiczną i zjawiskami pozaziemskimi. Zadaniem rywalizujących drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota zgodnie z tematyką turnieju.

Zespół Robonomika zaprezentował niezawodnego robota, z którym dotarł do samego finału całodniowych pojedynków, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Dodatkowo, drużyna otrzymała nagrodę Desing Award za szczególne zaangażowanie, a następnie budowę robota oraz kreatywność w projektowaniu i użyciu komponentów.

Poniżej zdjęcia i relacja wideo z wydarzenia.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us