Reklama
Reklama

Ponad 3 mln zł dla studentów

foto: podpisanie umowy foto: podpisanie umowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu pozyskała ponad 3 mln zł z Ministerstwa Zdrowia m.in. na dodatkowe stypendia dla studentów pielęgniarstwa.

27 września rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski i wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podpisali umowę na dofinansowanie projektu pt. „Program rozwojowy kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu”, który realizowany będzie od 1 października br.

W ramach projektu studenci pielęgniarstwa PWSZ w Zamościu będą otrzymywać dodatkowe stypendium w wysokości 800 zł miesięcznie przez 2 lata, a także 1000 zł za udział w miesięcznych ponadprogramowych praktykach zawodowych. Studenci będą brać udział w wizytach studyjnych w podmiotach leczniczych, szkoleniach z zakresu właściwej komunikacji z pacjentem oraz potrzeb epidemiologiczno-demograficznych, co pozwoli im na poszerzenie wiedzy, umiejętności praktycznych oraz kompetencji zawodowych. Dodatkowo absolwenci pielęgniarstwa zamojskiej PWSZ, którzy podejmą zatrudnienie przez 2 lata po skończeniu studiów na cały etat w podmiocie leczniczym w Polsce, oprócz wynagrodzenia za pracę, otrzymywać będą od uczelni stypendium szkoleniowe w wysokości 1000 zł miesięcznie.

W projekcie mają możliwość wziąć udział studenci pielęgniarstwa II roku oraz osoby przyjęte na studia w tegorocznej rekrutacji.

Zakończenie projektu planowane jest na wrzesień 2023 r.

Projekt wspófinansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us