Reklama
Reklama

Uczniowie Budowlanki na stażu w Lizbonie

Uczniowie Budowlanki na stażu w Lizbonie

Na przełomie lipca i sierpnia osiemnastoosobowa grupa  uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalanych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu przebywała na stażach Lizbonie. Trzytygodniowe staże zawodowe są kluczową częścią projektu "Praktyka czyni mistrza", który jest realizowany w ramach programu Erasmus+ i jest czwartym projektem mobilności ponadnarodowej zamojskiej Budowlanki. Kwota dofinansowania projektu wynosi 116 436,00 euro.

Każdy z osiemnastu uczestników staży zagranicznych został przydzielony do odpowiedniego zakładu, w którym odbywał praktykę przez 15 dni roboczych, 6 godzin dziennie. Firmy były powiązane z dziedzinami informatyki, gastronomii i budownictwa.

- Najlepszym podsumowaniem staży w Lizbonie były deklaracje portugalskich pracodawców, że niektórych z naszych wychowanków widzieliby jako przyszłych pracowników. Wszyscy uczniowie Budowlanki przez trzy tygodnie zdążyli nawiązać bardzo serdeczne relacje ze swoimi „mistrzami”, ale także z wieloma pozostałymi pracownikami firm, w których odbywali staże - informuje Monika Maluha z ZSP nr 4. - Projekt przez kształtowanie aktywnych postaw zawodowych podniósł wartość młodych ludzi na europejskim rynku pracy. Dzięki udziałowi w stażach zagranicznych uczniowie mogli poszerzyć swoje horyzonty. Zdobyte doświadczenie pomoże im w znalezieniu pracy nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Podczas uczestnictwa w projekcie można było sprawdzić jak doskonale uczniowie sobie radzą w innych warunkach, w innym kraju, w innym języku, czy to czego się uczą przydaje się w praktyce. Mieli okazję poznać ludzi, którzy mają inne zwyczaje, inaczej organizują swoje codzienne życie i porównać to ze swoim otoczeniem - dodaje.

Uczniowie w ramach uczestnictwa w projekcie otrzymują certyfikaty potwierdzające odbycie stażu oraz dokumenty Europass Mobilność wydawane przez Krajowe Centrum Europass.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us