Reklama
Reklama

„Dzieci Zamojszczyzny. Dziennik z lat okupacji” - konkurs rozstrzygnięty

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Rozstrzygnięto IX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Dzieci Zamojszczyzny. Dziennik z lat okupacji” adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Finał odbył się 17 maja w Zamościu.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu we współpracy z Muzeum Zamojskim oraz Kołem Przewodników Terenowych PTTK im R. J. Zamoyskich.

Bohaterem tegorocznej edycji był Zygmunt Klukowski. Jak co roku uczestnicy konkursu brali udział w żywej lekcji historii, którą poprowadził dla nich Mirosław Bańkowski, starszy kustosz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania ekspozycji Muzeum Zamojskiego, ze szczególnym uwzględnieniem makiety miasta. Następnie grupa udała się do Pawilonu pod Kurtyną, gdzie młodzi pasjonaci historii mogli prześledzić losy Zamojszczyzny na tle działań wojennych i rozwoju techniki w XX w. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Martyrologii "Rotunda". To tutaj znajduje się ekspozycja poświęcona tragicznym losom Zamojszczyzny i jej mieszkańców podczas II wojny światowej.

Nagrodę główną zdobył Jakub Nizioł ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu, tegoroczny finalista konkursu historycznego Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego. Alicja Dubel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu wręczyła nagrody i dyplomy wszystkim laureatom.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us