Reklama

Zamość: Ruszył nabór do szkół podstawowych

Rusza nabór do szkół podstawowych, foto: archiwum (zdjęcie podlągowe) Rusza nabór do szkół podstawowych, foto: archiwum (zdjęcie podlągowe)

Rusza nabór do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Zamość na rok szkolny 2018/19. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru. Dokumenty można wypełniać od dzisiaj (9 kwietnia) w serwisie internetowym http://nabor.pcss.pl/zamosc. Rekrutacja do przedszkoli rozpocznie się za dwa tygodnie.

"Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci: urodzone w 2011 r., odroczone, które nie podjęły nauki w szkole w roku szkolnym 2017/2018, urodzone w 2012 r. - na wniosek rodziców, jeśli korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym mają rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo posiadają opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną." - czytamy w informacji Urzędu Miasta.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu do szkoły obwodowej na podstawie zgłoszenia rodziców - mają zagwarantowane miejsce w klasie pierwszej. Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, w tym kandydaci spoza Zamościa, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku rodziców - o ich przyjęciu decyduje liczba punktów ustalonych na podstawie jednolitych kryteriów, które obowiązują przy rekrutacji we wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Zamość. Dzieci spoza obwodu mogą być przyjęte, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Druk zgłoszenia można wypełnić na stronie: http://nabor.pcss.pl/zamosc wybierając zakładkę szkoła podstawowa, następnie wydrukować wypełnione zgłoszenie, podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły. Można również pobrać druk zgłoszenia w sekretariacie szkoły, wypełnić i złożyć przy zapisie dziecka.

Wnioski przyjmowane będą do 8 czerwca. Później przejdą weryfikację. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych mają zostać podane do publicznej wiadomości 26 czerwca. Następnie rodzic musi pisemnie potwierdzić wolę przyjęcia.

Dodajmy, że rekrutacja do przedszkoli miejskich rozpocznie się 23 kwietnia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us