Reklama

Nagrody dla uczennic z "Plastyka"

Nagrody dla uczennic z zamojskiego "Plastyka", foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Nagrody dla uczennic z zamojskiego "Plastyka", foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Sukcesem dwóch uczennic Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim. Alicja Siemko zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Magda Michnowicz drugą nagrodę w kategorii fotograficznej.

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów z całej Polski. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.

- Po raz kolejny nasi uczniowie udowadniają na arenie ogólnopolskiej swoją artystyczną wrażliwość na słowo, poezję, obraz. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wolność w twórczości Zbigniewa Herberta", wiele jej odcieni można odnaleźć zarówno w tekstach poetyckich, jak i prozatorskich poety. Herberta nazwano kiedyś „poetą sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności”. To właśnie on ukazywał w czasach zniewolenia „potęgę smaku” i „postawę wyprostowaną”. Był człowiekiem wolnym i niezależnym, niedającym się manipulować przez kogokolwiek. Wolność była dla niego wartością bezwzględną. Magda dokonała fotograficznej interpretacji wierszy "Sprawozdanie z raju" i „Dusza pana Cogito”, natomiast Ala utworu "Kot" - informuje Małgorzata Godzisz, nauczyciel Liceum Plastycznym w Zamościu.

Magda Michnowicz odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem Małgorzaty Godzisz, Alicja Siemko pod okiem Małgorzaty Antosiak.

Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród odbyła się podczas Koncertu Laureatów 22 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us