Reklama

"Mundurówka" otworzyła drzwi [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych, bezpłatne podręczniki i bezpłatne mundury – takimi atutami stara się przekonać gimnazjalistów Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość.

Dni Otwarte "Mundurówki" odbyły się w dniach 21 i 23 marca. W organizacji imprezy szkołę wsparły 25 batalion lekkiej piechoty w Zamościu (Wojska Obrony Terytorialnej), 3 batalion zmechanizowany w Zamościu, Komenda Miejska Policji oraz zamojska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej i Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Pod okiem fachowców z wojska prowadzone były zajęcia strzeleckie oraz nauka budowy i obsługi broni. Ponadto uczniowie LO CSM Zamość przygotowali pokazy zatrzymania i przeszukania, legitymowania podejrzanych. Odbyły się także pokazy sztuk walki i samoobrony. Zainteresowani służbą w policji mogli poznać metody pracy technika kryminalistyki na miejscu zbrodni.

Szkoła kusi gimnazjalistów dodatkowymi punktami przy rekrutacji do służb mundurowych jak także ofertą bezpłatnych podręczników i bezpłatnych mundurów dla przyszłych pierwszoklasistów.

Zamojska „Mundurówka” jako jedyna szkoła w Zamościu bierze udział w „Pilotażowym programie wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”. W ramach tego programu placówka otrzymała od MON 20 tysięcy złotych na zakup wyposażenia uczniów do szkolenia wojskowego. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskują: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON. Ponadto po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową i możliwością podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich otrzymają preferencyjne warunki przyjęcia na te uczelnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us