Reklama

Światowy Dzień Zespołu Downa w zamojskim SOSW

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Po raz pierwszy w zamojskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym odbyły się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Organizatorzy zaplanowali szereg działań.

Od 19 marca w wybranych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzono prelekcje pt. „Niepełnosprawność to dla mnie normalna sprawa”, mające na celu szerzenie tolerancji i akceptacji dla środowiska osób z zespołem Downa.

21 marca uczniowie ośrodka wraz z nauczycielami udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu w celu propagowania akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” i telewizję Lifetime - #liniaprosta. Natomiast 22 marca w SOSW odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów pt. „O Nas – dla Was”. Rozpoczęło się ono warsztatami ruchowymi dla rodziców i dzieci z zespołem Downa. Następnie uczniowie ośrodka oraz zaproszeni goście z Przedszkoli Integracyjnych Nr 7 i 13 prezentowali swoje zdolności, talenty i zamiłowania. Podziwialiśmy więc występy taneczne, sportowe i krótkie przedstawienia. Zgromadzeni uczniowie, rodzice, dziadkowie mogli także spróbować pysznych, zdrowych wypieków przygotowanych przez starszych uczniów placówki.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Po zakończonych występach przyszedł czas na wspólne rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Zaproszeni goście i rodzice mogli także zaznajomić się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi funkcjonowania i terapii osób z zespołem Downa wystawionymi w bibliotece szkolnej.

Organizacji obchodów podjęły się nauczycielki: Ewa Borkowska-Sowa, Agnieszka Bałka, Dorota Koczułap.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us