Reklama

Poszukiwania Mikołaja w zamojskiej "Siódemce"

Szykali Mikołaja, foto:Katarzyna Serafin Szykali Mikołaja, foto:Katarzyna Serafin

Przedszkole Miejskie nr 1 wygrało Turniej Języka Angielskiego "Where is Santa?" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu. Zmagania odbyły się w ostatni piątek (8 grudnia).

Tego dnia do zamojskiej "Siódemki" przybyli najmłodsi miłośnicy języka angielskiego, Świętego Mikołaja oraz dobrej zabawy. Tegoroczna edycja turnieju cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do zabawy zgłosiły się 5-osobowe drużyny z 9 zamojskich przedszkoli.

Jak informują organizatorzy, turniej oparty był na zagadkach językowych, zabawach ruchowych oraz pracy zespołowej. Elf z fabryki zabawek przekazał wiadomość o zaginięciu Mikołaja. Wyczekiwany przez wszystkich gość zjawił się dopiero wtedy, gdy uczestnicy turnieju wykazali się wiedzą na jego temat oraz rozwiązali 5 różnych zadań, ukrytych w świątecznych prezentach. Zadania wymagały nie tylko znajomości języka angielskiego, ale też szybkości ich wykonania. W trakcie trwania turnieju dzieci bawiły się śpiewając angielskie piosenki z pokazywaniem.

Uczestnicy turnieju okazali się ekspertami do spraw Mikołaja. Przedszkolaki znały imiona reniferów ciągnących sanie Mikołaja, potrafiły go dokładnie opisać. Ponadto, poradziły sobie z rozpoznawaniem przedmiotów ukrytych w worku Mikołaja, łowiły ryby. Pojawił się także akcent z tradycji Wielkiej Brytanii czyli „christmas crackers,” kartonowe rolki zawierające niespodziankę - zagadkę, zapakowane w kolorowy papier, w sposób przypominający duży cukierek. Aby dostać się do środka, należało chwycić za końce i energicznie pociągnąć.

Po zmaganiach językowych przyszedł czas na niespodziankę. Powoli, z wielkim workiem do sali wszedł Święty Mikołaj, który właśnie wrócił z Anglii. Mikołaj poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Opowiadał jak spędził czas z uczniami naszej szkoły. Oczekiwanie na wyniki turnieju umilił występ dzieci z Przedszkola „ Słoneczko.”

Dyrektor Alicja Dubel ogłosiła wyniki, na które wszyscy z niecierpliwością czekali. Wszystkie drużyny wykazały się umiejętnościami językowymi jednak jury wyłoniło trzy miejsca:
1 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1
2 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 14
3 miejsce: Przedszkole Językowe For Kids oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School z Oddziałami Przedszkolnymi

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a nauczyciele – podziękowania. Było mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Turniej prowadziła pani Mikołajowa- Marlena Szczepanek, której pomagał Elf- Agnieszka Dybzińska oraz Śnieżynka- Anna Hadło. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie.

Poniżej zdjęcia Katarzyny Serafin:

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us