Reklama

Reklama

Zmierzą się z testem o ubezpieczeniach

źródło: materiał nadesłany źródło: materiał nadesłany

Ponad 1,7 tysiąca uczniów z województwa lubelskiego rozwiąże test o składkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W poniedziałek (27 listopada) wezmą udział w pierwszym etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wśród nich będą uczniowie pięciu szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego.

W olimpiadzie uczestniczą uczniowie szkół, które realizują „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne i w jaki sposób będą mogli z nich w przyszłości skorzystać. Ostatnia z lekcji dotyczy prowadzenia własnej firmy. – Olimpiada to dla uczniów okazja na powtórkę ze zdobytej wiedzy i jednocześnie szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Wśród nich są między innymi indeksy wielu wyższych uczelni i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia – mówi Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, koordynatorka projektu w regionie.

W olimpiadzie weźmie udział 60 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. 27 listopada odbędzie się pierwszy, szkolny etap konkursu. Test z wiedzy o ubezpieczeniach napisze wtedy ponad 1700 uczniów, w tym uczniowie czterech szkół z Zamościa oraz zespołu szkół w Zwierzyńcu.

Młodzi ludzie, którzy zdobędą w teście najwięcej punktów, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy nazwiska osób, które będą reprezentować województwo lubelskie w kwietniowym finale.

Więcej informacji o olimpiadzie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza również szkoły, uczniów i studentów do udziału w pozostałych swoich projektach edukacyjnych. Można do nich przystąpić w każdej chwili.

1 komentarz

  • a propo rysunku
    a propo rysunku poniedziałek, 27 listopad 2017 10:22 Link do komentarza

    to są jakies korzysci? chyba ze dla pracownikow zusu - lepsze pensje i marmurowe posadzki :) hihi

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us