Reklama

Reklama

"Aktywna mundurówka" – cykl zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas mundurowych

Aktywna mundurówka, foto: materiał nadesłany Aktywna mundurówka, foto: materiał nadesłany

Trwa realizacja projektu pn. „Aktywna mundurówka” – cykl zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas mundurowych, którego uczestnikami są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Ideą przedsięwzięcia jest zaoferowanie młodzieży bogatej oferty spędzenia czasu wolnego zmierzającej do upowszechniania kultury fizycznej i sportu, poprawy kondycji i ogólnej sprawności fizycznej, a także popularyzowanie zagadnień związanych z obronnością kraju.

W ramach projektu młodzież systematycznie uczestniczy w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, organizowane są zajęcia szkolenia wojskowego, a także spotkania z ratownikami w ramach zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej. Trwają przygotowania do realizacji finałowych zawodów sportowo-obronnych do udziału, w których zaproszeni zostaną również uczniowie innych szkół. Projekt uczy patriotyzmu, tradycji oręża polskiego, szacunku i dumy z munduru, a także znaczenia barw, symboli i pamiątek narodowych. W ubiegłym tygodniu na terenie ZSP Nr 5 wykład w temacie znaczenia polskich symboli narodowych wygłosił ppłk Jerzy Muzyka.

W ramach projektu młodzież uczestniczy również w warsztatach edukacyjnych realizowanych na terenie Muzeum Fortyfikacji i Broni „ARSENAŁ”. Zamojski „Arsenał” to unikalne w skali kraju muzeum, w którym można prześledzić rozwój sztuki wojennej od XVI do połowy XX wieku poprzez ekspozycję broni i wyposażenia żołnierzy w powiązaniu z architekturą militarną i krajobrazem warownym twierdzy Zamość. W miesiącu listopadzie zrealizowano tzw. warsztaty bronioznawcze.

Zadanie jest możliwe do realizacji dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Obrony Narodowej. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Integracyjny Klub Sportowy „Tarpan” w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us