Reklama

Nagroda i dwa wyróżnienia uczniów "Plastyka"

Nagroda i dwa wyróżnienia dla zamojskich uczniów, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Nagroda i dwa wyróżnienia dla zamojskich uczniów, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Słowem Malowane". Jej dwie koleżanki otrzymały wyróżnienia.

Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim. Przedsięwzięcie odbyło się już po raz trzeci. Przedmiotem zmagań w roku 2017 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Wandy Chotomskiej. W latach ubiegłych uczestnicy konkursu zilustrowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Ignacego Krasickiego.

Wanda Chotomska znakomita pisarka i poetka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci zmarła latem bieżącego roku pozostawiając ogromny dorobek twórczy. Chotomska jest twórczynią opowiadań, scenariuszy bajek filmowych i muzycznych, piosenek, słuchowisk radiowych. Napisała utwory, które na długo pozostaną w pamięci dużych i małych Polaków.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się również Agata Popik i Gabriela Greszta – również uczennice zamojskiego "Plastyka", które za zilustrowanie utworów Wandy Chotomskiej w formie ilustracji książkowej uzyskały wyróżnienia.

Instruktorem przygotowującym uczennice do eliminacji była Małgorzata Godzisz.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

2 komentarzy

  • polonista
    polonista czwartek, 23 listopad 2017 19:57 Link do komentarza

    Dobrze, że polonistka z uczniami zdobywa nagrody w bibliotekach.

  • ciekawski
    ciekawski niedziela, 26 listopad 2017 21:44 Link do komentarza

    ile liceów brało udział?i jakie w tej kategorii

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us