Reklama
Reklama

Uczniowie "Elektryka" upamiętnili Polaków pomordowanych na Wołyniu

Znicze zapłonęły na Krypcie Wołyńskiej na Rotundzie w Zamościu, foto: materiał nadesłany Znicze zapłonęły na Krypcie Wołyńskiej na Rotundzie w Zamościu, foto: materiał nadesłany

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu upamiętnili Polaków, którzy zostali zamordowany na Wołyniu w 1943 roku. Szkoła zorganizowała zbiórkę zniczy, które zapłonęły na Krypcie Wołyńskiej na Rotundzie w Zamościu.

- Jak co roku przed 1 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej wraz z nauczycielami zapalili znicze w Krypcie Wołyńskiej na Rotundzie Zamojskiej, by uczcić pamięć tych, którzy zostali pomordowani na Wołyniu. W związku z tym, że nasza szkoła sprawuje pieczę nad Kryptą Wołyńską, młodzież wspólnie z nauczycielami zorganizowała zbiórkę zniczy. Wszyscy uczniowie przyłączyli się do tej akcji - informuje Aleksandra Skowron z ZSP nr 3 w Zamościu. - W działaniach uczniów uczestniczyła członkini Stowarzyszenia Pamięci Polaków Pomordowanych na Wołyniu, Pani Zofia Szwal. W trakcie spotkania w Krypcie Wołyńskiej Pani Zofia podzieliła się swoimi osobistymi wspomnieniami o tragicznych wydarzeniach na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Zaangażowanie młodzieży wywołało również wzruszenie na jej twarzy, ponieważ ucieszyła się, że pamięć, także o jej tragicznych doświadczeniach, zostanie zachowana przez kolejne pokolenia - relacjonuje Aleksandra Skowron.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us