Reklama
Reklama

Rusza nowy rok szkolny. Do zamojskich szkół idzie ponad 17 tysięcy uczniów

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 4 września, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 4 września, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Ponad 17 tysięcy zamojskich uczniów- dzieci, młodzieży i dorosłych, rozpoczęło rok szkolny 2017/2018. Potrwa on do 22 czerwca.

Od nowego roku szkolnego wchodzą w życie zmiany w systemie edukacji. To pierwszy rocznik uczniów w VII klasach szkół podstawowych, trwa wygaszanie gimnazjów.

Kształcenie odbywa się teraz w następujący sposób: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnia branżowa szkoła I stopnia, 3-letnia szkoła specjalna przysposabiającą do pracy, 2-letnia branżowa szkoła II stopnia oraz szkoła policealna.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 4 września. Ostatni dzwonek zabrzmi 22 czerwca 2018 roku. I znowu będą wakacje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us