Reklama
Reklama

Zamość – miasto perspektyw dla branży logistycznej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
O tym, co oferuje Zamość przedsiębiorcom, jak ważne jest położenie miasta dla branży logistycznej oraz perspektywach rozwoju tej dziedziny gospodarki rozmawiano podczas konferencji „Zamość – lider współczesnej logistyki”, jaka odbyła się w Akademii Zamojskiej.

- We współczesnej gospodarce budujemy łańcuchy logistyczne. Są to powiązane ze sobą przedsiębiorstwa działające w otoczeniu gospodarki, które budując te łańcuchy logistyczne pomnażają zysk. Dzięki temu produkt jest lepszej jakości, i jest on sprzedawany w większej ilości. Zamość jest miastem, które może tworzyć świetne warunki dla budowy tego typu łańcuchów, tak by czuły się tu dobrze i miały odpowiednie narzędzia do działalności i rozwoju. Dodatkowo Zamość jest fajnym miejscem do życia, co jest ważne dla ludzi, przyszłych kadr dla przedsiębiorstw. Działająca w mieście Akademia Zamojska kształci kadry dla firm tworzących łańcuchy logistyczne. To miasto przyjazne dla firm i ludzi – mówił dr hab. inż. Rafał Longwic, dyrektor Instytutu Techniczno – Informatycznego AZ i kierownik Zakładu Logistyki AZ.

- Geopolityczna lokalizacja Zamościa jest optymalną do rozwijania przedsięwzięć z branży logistycznej. Przede wszystkim znajdujemy się blisko granicy z Ukrainą. Wiemy, jaka jest sytuacja obecnie, ale liczymy, że ten konflikt się zakończy. Wówczas logistyka i wszystkie szeroko pojęte związane z nią usługi będą mogły rozwijać się na bazie bliskiej lokalizacji oraz możliwości uczestniczenia w całym tzw. Hubie przeładunkowym, który pozwalałby odbudowywać zniszczony kraj – wyliczał Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych UM w Zamościu. Wyliczył przy tym profity, jakie miasto oferuje przedsiębiorcom chcącym zainwestować w Hetmańskim Grodzie. – W tej chwili dla inwestorów mamy 10,5 ha terenu w naszej podstrefie ekonomicznej i tych działek nie chcemy zmniejszać, ze względu na to, by tzw. Hub logistyczny można było tam zlokalizować. Mamy też świetną współpracę z Akademią Zamojską, która kształci fachowców w dziedzinie logistyki, jak też współpracę z Urzędem Pracy, który może realizować szkolenia dla przyszłych pracowników inwestujących tutaj przedsiębiorstw – dodawał dyrektor Kossowski.

Celem konferencji było pogłębienie wiedzy wśród studentów z zakresu logistyki, w tym poznanie podstawowych zasad i mechanizmów funkcjonujących na rynku logistycznym. Wydarzenie było okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy uczelnią, studentami i przedstawicielami z zakładów przemysłowych z rynku regionalnego.

Wydarzenie otworzył rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ, który gratulował organizatorom i uczestnikom podjęcia ważnego tematu, łączącego zarówno kwestie gospodarcze, jak też akademickie. Podczas konferencji wystąpili wykładowcy Akademii Zamojskiej: dr hab. inż. Rafał Longwic oraz dr Mirosław Szpakowski, który przedstawił wystąpienie: „Przywództwo w zarządzaniu logistycznym”. Ponadto wystąpiła również prof. Oksana Svatiuk, która przedstawiła wystąpienie „Kwalifikacja specjalisty logistyki” oraz Karol Kondrat. W trakcie konferencji studenci Akademii Zamojskiej mogli zapoznać się z ofertą zatrudnienia Grupy „Oscar”, którą przedstawili reprezentanci firmy z prezesem Lesławem Kapką na czele. Z kolei absolwent logistyki AZ, Michał Wojewódzki, wraz z Wojciechem Pelcem i Michałem Smajkiem opowiedzieli o działalności firmy PromoTraffic.

W trakcie konferencji odbył się również panel studencki, podczas którego wystąpienia zaprezentowali członkowie Koła Naukowego Studentów Logistyki AZ: Weronika Dziaman „Magazynowanie i infrastruktura magazynowa”, Wiktoria Jaszek „Logistyka transportu”, Wojciech Adamowicz „Konwencje i przepisy infrastruktury logistycznej”. Wydarzenie poprowadzili Wiktoria Puzio oraz Wojciech Adamowicz z Rady Samorządu Studenckiego AZ.

Konferencja pt. „Zamość – lider współczesnej logistyki”, odbyła się 5 czerwca br. w auli Akademii Zamojskiej, przy ul. Zamoyskiego 64.

5 komentarzy

 • obserwator
  obserwator środa, 07 czerwiec 2023 09:52 Link do komentarza

  Dekady mijają, a ja ciągle tylko słyszę o mieście perspektyw branży logistycznej. Bez infry w postaci S17, przebudowanej DK74, szybkiej kolei i sprawnego LHSu nie ma otwarcia na tę perspektywę. Dopiero wtedy będą inwestycje, czyli za 5-10 lat.

 • Wałęa ma kilka doktoratów
  Wałęa ma kilka doktoratów środa, 07 czerwiec 2023 14:58 Link do komentarza

  Dzięki logistyce produkt jest lepszej jakości ?

 • Prącisław
  Prącisław środa, 07 czerwiec 2023 17:07 Link do komentarza

  brednie opowiadają. gdzie można w Zamościu wynająć magazyn powyżej 2000m2?? huby działają i mają się świetnie Tomaszów Lubelski, Hrubieszów i okoliczne wioski mają takie huby od dawna! a te zarządzane przez ukr,ainców dorobiły się na podarunkach.... polak daje a za granicą się sprzedaje! w mieście to działa na zasadzie magazynu a na wioskach stodoła czy nawet podwórko wystarczy. kurierzy doskonale wiedzą gdzie działają "skupki". logistykę naszego rządu, widać na sprowadzonym węglu i zbożu, ach jak pięknie to działa!

 • vaginsławska
  vaginsławska piątek, 09 czerwiec 2023 13:03 Link do komentarza

  Do prącisława- bredzisz jak zwykle.

 • Prącisław
  Prącisław sobota, 10 czerwiec 2023 11:35 Link do komentarza

  vaginsławska na twoje dolegliwości to tylko iladian. proste pytanie gdzie? a znajdź taki z dokami dla tirów. może wiesz w jakim celu różowe wagony wjeżdżają na zakłady zbożowe?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje